אם חם אז צוחקים… עם סדנת צחוק.

סדנת צחוק לילדים בחופשת הקיץ

הנה אוגוסט וחחחחחם!!, הילדים תקועים בבית כי בחוץ החום פשוט ממיס. הקייטנות כבר נגמרו. אפילו הבייביסטר שלך עכשיו בחופשה ורק אתם תקועים בבית עם הילדים, יאללה, אז מה עושים???
אז ככה, אפשר לספור את הימים עד שסוף סוף תחל שנת הלימודים אליה כולנו מייחלים ונקבל בחזרה את השקט בבית (באופן יחסי) .
או שאפשר דווקא לנצל את השבועיים הנותרים ולהפוך את הבית למעין ״קייטנת צחוק״ .כן זה נשמע מוזר:
״מה עכשיו קייטנת צחוק?״, ״מאיפה הבאת לי את זה״? שניה, שתו משהו קר ותמשיכו לקרא!!! אפשר כמובן לקחת ת'ילדים לטיול, אבל…להוציא אותם מהבית בחום הזה לרוב תגמר להם הסבלנות וגם לכם!!
אז אולי שישחקו בבית? סבבה…במקרה הטוב הם יריבו מי בטלויזיה מי במחשב ובמקרה הרע הם יריבו ומישהו יהיה או בתוך הטלויזיה או בתוך המחשב.
אני לא בא להיות פה סופר נני. זה לא ההתמחות שלי. אבל בנסיון הלא קטן שיש לי עם ילדים ונוער הדבר שהכי עושה להם את זה. זה לצחוק… והרבה!!!
אז איך צוחקים עם כל החום הזה…
1. סדנת צחוק: אם יש לך סבלנות כנסו לגוגל וחפשו סדנאות צחוק. שם תגלו כמה תרגילי צחוק פשוטים שיגרמו לך ולילדך פשוט להקרע מצחוק בשניות.
אלו יכולים להיות תרגילים לקבוצה דהיינו ילדך וחבריהם, וזה יכול להיות אישי יותר – אתם וילדך בלבד. התרגילים האלה מיידית יגרמו לכם להשתחרר מצחוק ואף להתחבר אחד לשני בצורה הכי טובה שיכולה להיות.
2. מערכונים: כתבי בגוגל תרגילי תיאטרון. שם תמצאי מאות תרגילים שתוכלי לעשות יחד עם ילדך, ולא, את ממש לא צריכה להיות שחקנית מחוננת רק עם רצון קצת להשתטות.
3. במידה וזה גדול עליכם רשמו :״מערכון״, ותצפו באין סוף מערכונים מצחיקים ביוטיוב, זה יספיק לך לחודשים.
חויית הצחוק שלך עם הילדים זו חוויה נדירה במחוזותינו. אין דבר מקרב בין חברים ומשפחה יותר מצחוק.
זו חוויה שנשארת בגוף והולכת איתנו זמן רב לאחר מכן.

לסיכום, ישנם הרבה דרכים להעביר בשמחה את החופש הגדול עם הילדים. זו הזדמנות פז בשבילכם לתת קצת זמן איכות גם לעצמכם בתירוץ של ״קייטנת צחוק״ לילד.
אז מעכשיו זה בידיים שלכם הורים יקרים. אפשר לצחוק,אפשר לבכות, אפשר גם לצרוח שכל העולם ישמע:
״שיגמר כבר החופש הזה״, אבל אפשר גם אחרת, לצחוק בקול רם עם המשפחה ואולי החום שבחוץ יהיה קטן עליכם כי החום מבפנים ינצח אותו.

חופש מצחיק!

נ. ב
אפשר גם להפעיל מזגן, גם זה יעזור לצחוק בכיף עד לסיוט, סליחה, לסיום החופש הגדול